معماری مرکز تجربه مشتری BMW با نمای آلومینیوم

دسترسی سریع به مطالب

  رابطه بین ساختمان ها و بافت شهری ترکیبی از وجود عینی و قضاوت ذهنی است. ادغام در بافت شهری نه تنها برای توافق در مورد سبک طراحی نما بلکه برای ادغام روحیه درونی، هماهنگ سازی سبک زندگی و مطابقت با توسعه آینده است. این پروژه تحولی از یک ساختمان کارگاه قدیمی موجود است و طراحان بر مشکلاتی مانند نمای معماری، سر و صدا، سایه، تهویه و نور روز تمرکز کردند و سپس سرزندگی ذاتی پروژه کلی را احیا کردند.

  طراحان با تمرکز بر طراحی نما و با توجه به ویژگی های Qianhai به عنوان پیشانی منطقه ویژه اقتصادی جدید شنژن، از نظر نما آن فرم های طراحی را با اشکال خاص و اغراق آمیز کنار گذاشته و از جعبه های مکعبی انباشته ساده و موجز استفاده کردند. معماری را شبیه به ظروف چیده شده در الگوی هندسی کرده و ویژگی های صنعت مدرن را در بافت خیابان های شهری ادغام کرده است. یک ساختمان با حس زندگی نه تنها باید یک پژواک داخلی بیرونی با بافت شهری ایجاد کند، بلکه باید با طلوع یا غروب و چهار فصل تغییر کند. شنژن، به عنوان یک شهر مرکزی دریایی، دارای آب و هوای کاملاً گرم و مرطوب است، بنابراین لازم است با قوانین اقلیمی و ویژگی‌ های جغرافیایی آن روبرو شوید تا زندگی و کار را در Qianhai ادغام کنید.

  انتخاب پوشش نما

  تیم طراحی یک استراتژی غیر فعال جلوگیری از گرمای ساختمان را اتخاذ کرده که از صفحه سوراخ دار با پوشش فلوروکربن PVDF، صفحه آلومینیومی سوراخ‌ دار و صفحه سوراخ‌ دار با سوراخ گرد در نما استفاده کرده است. این طرح علاوه بر تشکیل یک “پوست کامپوزیت” با دیوار پرده ای دولایه، فیلتر کردن نور خورشید را به نور پراکنده برای تامین تهویه طبیعی و دمای پایدار برای فضای داخلی امکان پذیر کرده است. یکی دیگر از مزایای صفحه سوراخ دار این است که می تواند با کنترل مناسب نسبت مواد و بافت، تغییرات غنی در اثر بافت و لایه های شفاف سطح بلوک ها را نشان دهد.

  علاوه بر تضمین نور روز خوب، با لایه ای از “حجاب” در نمای ساختمان نیز پوشانده شده است تا فضایی مرموز و علمی تخیلی را در عین حال ایجاد کند. همزمان با شرایط آب و هوایی از صبح تا عصر شهر، ساختمان کلی به طور مستقیم حرکت و تبدیل نور خورشید را به هنگام طلوع خورشید از شرق و غروب در غرب منعکس می کند و تأثیر نور و سایه را تا حد زیادی نشان می دهد. «پایداری» بر نوعی توسعه تأکید دارد که انتظارات توسعه را در مفهوم طراحی گنجانده است تا به معماری اجازه دهد تا نفس و سرنوشت مشترکی را با شهر به اشتراک بگذارد.

  این طرح در کنار روند توسعه عمومی منطقه ویژه اقتصادی و برای رفع نیازهای اداری و تدارکاتی، محوطه اداری را به منطقه ای که در ابتدا در زیر باز است گسترش می دهد. نما از شیشه توخالی دوبل Low-E ساخته شده است که می تواند از ورود گرمای بیرون به داخل اتاق جلوگیری کند و همچنین می تواند گرمای داخل خانه را در زمستان کاملاً حفظ کند و به طور موثر راحتی فضای داخلی را بهبود بخشد.

  نمای بیرونی فولادی The Urban Texture و قلب Candyfloss

  اگر نما درست مانند کانتینرهای روی اسکله به زبان طراحی سفت و سخت تشبیه شود، آنگاه زبان داخلی به زبانی انعطاف‌ پذیر مانند خط ساحلی تبدیل می‌ شود که ترجمه عمیق‌ تری از ویژگی‌ های معنوی بافت در منطقه خلیج بزرگ است. با خوابیدن روی امواج نزدیک اقیانوس، جهان در آغوش توست. در پاسخ به ویژگی‌ های جغرافیایی کیان‌ های، «ساخت بادبان» به‌عنوان مفهوم طراحی داخلی توسط طراحان تعیین شد که در آن تعداد زیادی اشکال مفهومی متشکل از خطوط ساحلی با امواج غلتان و اشکال خلاقانه متشکل از بادبان‌ های کامل در فضا استفاده شده است. سقف‌ های فضا، رادیان طبیعی امواج دریا را شبیه‌ سازی می‌ کنند و جلوه‌ ای بصری از روی هم قرار گرفتن امواج توسط لایه‌های سقف ایجاد می‌ کنند.